Těhotenská masáž

Jemná, klidně a pohodově plynoucí masáž, prováděná mírnými a táhlými hmaty. Odstraňuje napětí v organismu, redukuje otoky, uvolňuje namožené svaly, napomáhá oběhu lymfy i krve v trvale přetížených partiích těla.Image

Při masáži je zohledněn aktuální fyzický stav těhotné klientky (volba masírovaných partií těla volba optimální polohy při masáži apod.) a zejména je zaručeno, že masáž nijak negativně nezasáhne rizikové oblasti pro průběh těhotenství (reflexní body, bedra, dopad nadměrného prokrvení pánve apod.).

Nejčastěji ošetřovanými partiemi jsou záda a šíje, nohy, ruce a hlava. Masáž lze zakončit velmi příjemnou, jemnou, harmonizující a zklidňující masáží obličeje a dekoltu speciálními, velmi delikátními oleji z máku či meruňkových jader.

Na přání lze provést přímo či formou instruktáže masáž břicha, stehen, hýždí a hrudníku, která při pravidelné aplikaci snižuje riziko popraskání pokožky a tvorby strií.

Doporučená délka masáže: 60  až 90 minut

Kontraindikace:

Akutní viróza či zánět, onkologické onemocnění, 1. trimestr těhotenství.

Masáž je bezpečná pro ženy, které mají přirozený fyziologický průběh těhotenství. Pokud si nejste jista, zda můžete jít na těhotenskou (či jinou) masáž, doporučuji nejprve konzultovat s ošetřujícím lékařem.